page

Can I be the reason for the smile on your face?
Nepotřebuji přítele, který na všechno přikývne. Můj stín kývá přesněji.

Registračka - pro budoucí SBé

Leden 2011

pro Nami sa SBé

31. ledna 2011 v 6:17 | Nioli-chan |  Ode mě
jů sem tak ráda ... takže další skvělé SBé s úžasným blogem 
je jím Nami

for Nami

účím se, učíš se, učíme se

30. ledna 2011 v 14:47 | Nioli-chan |  Deník
bohužel dneska se už na blog ani ne počítač nedostanu
musim se ještě jít učit na zítra a pak musim ven se psem
a ještě si musim uklidit pokoj 

nioli

nic z toho se mi upřímně nechce, ale se psem půjdu ráda 

děkuju všem co byli ochotní s mím začínajícím blogem spřátelit
děkuju taky jedné osobě co mě "donutila" teda spíše přesvětčila se k blogování vrátit 

všem co se ještě ozvou a dají vědět že chtějí být SBé udělám diplomky zítra 

sem vážně moc ráda děkuju vám :) 

za SBé od Mya-chan

30. ledna 2011 v 14:41 | Nioli-chan |  Pro mě
a další diplomek pro mě je úžasnej děkuju moc 


za SBé od Neri-sama a Nyan Youko

30. ledna 2011 v 14:39 | Nioli-chan |  Pro mě
jééé děkuju vám mocky sou úžasný 

od Youko
od Neri-sama
děkuju moc sou úža

za SBé pro Nyan Youko

30. ledna 2011 v 14:37 | Nioli-chan |  Ode mě
tak jo teda ... donutila si mě si ten blog udělat i když sem si kdysi řekla že už blogovat nebudu ...
moje další SBé je moje dobrá kamarádka Nyan Youko

for Nyan Youko
tak tady máš toho svýho Kuramu xDDDD 

za SBé TaninQa a Neri-sama

30. ledna 2011 v 14:12 | Nioli-chan |  Ode mě
*nadšená* a další new SBé
jedním je TaninQa a její super blog 

for TaninQa
a druhým je Neri-sama s jejím úža blogem 

for Neri-sama

za SBé pro Mya-chan

30. ledna 2011 v 13:57 | Nioli-chan |  Ode mě
ach *vzdychne si* a mám tu první SBé tohoto blogu 
je jím Mya-chan se svým úžasným blogem 

for Mya-chan

Fullmetal Alchemist - recenze

30. ledna 2011 v 13:11 | Nioli-chan |  Fullmetal Alchemist
Aby člověk něco získal, musí nejprve ztratit něco ve stejné hodnotě.
To je první zákon Alchimie, zákon o rovnocenné výměně.
Pokud se nad tím zamyslíte tak zjistíte že je na tom něco pravdy.

Je pozdě večer a venku zuří bouře. Bratři Elricové se pokouší provést nemožné, největší tabu - oživit mrtvého člověka, a to svou milovanou matku. Proto, i když je pokus neúspěšný, vybírá si alchymie svou krutou daň - mladší z obou bratrů, Alfons, zmizí do temnot. Edwardovi se naštěstí podaří Alfonsovu duši transformovat do opodál stojícího brnění, sám ale ztratí při rituálu nohu a při přenosu duše ruku. Nyní mají nový cíl, dostat svá těla zpět.

Ed se probouzí zbrocený krví u tety Pinako a kamáradky Winry, tyto dámy jsou skvělé mechaničky, které se zabývají výrobou ocelových protetických končetin ("auto-mail"), kterými nahradí Edovi jeho amputované končetiny (proto získá přezdívku Kovový Alchimista). Ještě tentýž den bratry navštíví nadporučík Roy Mustang (známý jako Ohnivý Alchimista). Toho oba bratři velmi zajímají, neboť jsou to Hohenheimovi synové a přežili neúspěšný pokus o lidskou transmutaci. Nabízí jim možnost podstoupit armádní zkoušky a stát se tak Národními alchymisty. Ed bez váhání přijmá , protože ví, že v tajných archívech se možná skrývá odpověď. Odpověď na otázku co je a kde sehnat "kámen mudrců". Bájný artefakt, který prý umožňuje obejít pravidla alchymie.
FMA


Lovely Complex - recenze

30. ledna 2011 v 13:07 | Nioli-chan |  Lovely Complex
Koizumi Risa nastupuje na střední. Náhodou se seznamuje s Atsushi Otanim , kterému ze začátku říká Kotani. Postupně se začínají sbližovat a nikdo jim neřekne jinak než All-Hanshin-Kyoujin. Proč? Risa a Otani totiž tvoří dost komické duo. Risa totiž měří 172 cm, zatímco Otani pouhých 156cm. Jejich přátelství spojuje mnoho, ať už stejný oblíbený zpěvák Umibouzu nebo jejich láska k hrám, vodě a nenávist ke škole. Jednou se domluví, že si navzájem pomůžou k partnerovi.
Výlet do aquaparku však končí trošku jinak, než čekali. Jejich vysněné protějšky se dají dohromady. Oba jsou opravdu zklamání, ale časem se mění i pohled Risy na Otaniho - Začíná si uvědomovat, že ho má ráda víc, než jen jako kamaráda. Když mu poprvé vyzná lásku, je tím Otani trochu zaskočen, ale myslí si, že si Risa dělá jen legraci.


Bleach - recenze

30. ledna 2011 v 12:56 | Nioli-chan |  Bleach
Hlavní postavou je 15ti letý středoškolák Ichigo. V souvislostí se smrtí své matky zjišťuje že dokáže vidět duchy. V jeho rodině to však není nijak pozoruhodné jenže jenom Ichigo s nimi dokáže i komunikovat. Jednoho dne se setká s bohem smrti (shinigamim).
Rukia Kuchiky(shinigami) je šokovaná tím že ji normální člověk vidí. A pokouší se mu pomící jejích "originálních" obrázků vysvětlit kdo je, odkud přišla a co má za úkol. Jenže najednou na Ichigovu rodinu zaůtočí hollow(zlý duch). Během boje s Hollowem je však Rukia zraněna a musí svoje schopnosti přenést na Ichiga(probodnutím srdce mečem). Tímto začíná první díl.
A co dál??? Ichigo je donucen převzít práci Rukie do doby než se jí vrátí její původní síla. Rukiinou prácí je pomáhat bludným duším(mrtvích lidí) na druhou stranu a bojovat proti zlým duchům hollowům. Jenže nepřítomnost Rukii a předání její síly smrtelníkovi neušlo ostatním shinigami.
A tak byl vyslán Renji Abarai(Rukiin kamarád) a kapitán Kuchiky (nevlastní bratr Rukii) aby ji přivedli zpět do společenství duší (soul society). Rukia je odvedena zpět a za svůj prohřešek dostává trest smrti. Ichigo je však rozhodnut ji zachránit i zacenu vlastního života.
A tak se vydává do společenství duší i se svými kamarády ze školy: Chadem, Orichime, Ishidou(quincy) a tajemno černou kočkou Yoruichy.
Ichigo

Kiddy Grade - recenze

30. ledna 2011 v 12:49 | Nioli-chan |  Kiddy Grade
Vítejte ve světě budoucnosti , kde lidstvo osídlilo vesmír. Zní to dobře ale musí se ve vesmíru udržovat mír mezi lidmi aby nevznikly spory. A od toho vznikla organizace jménem G.O.O.T. aby posílaly svoje členy na mise a úkoly do vesmíru. Mají úžasné shopnosti a síly. Dokážou udržet mír ve světě a nebo země bude navždy zničena?

Nacházíme se v daleké budoucnosti, kde jsou planety jako Země samozřejmností. Kde se z planety na planetu lítá raketou a přitom vás chrání docela chytří roboti. 

Na ochranu všech lidí byla stvořena organizace G.O.O.T.
tam vyučili ty najlepší ES-členy a po dvojcích je posílají na mise. Když přijde jejich konec (smrt), nic se neděje, dostanou nové tělo a hurá do práce!
A Kiddy Grade se točí kolem ES-členky Eclair a její společnice Lumiere. Jenže jednoho dne Eclair neuposlechne rozkaz šéfky a tak jsou vyřazeni. A musí se zneškodnit.

Inuyasha - recenze

30. ledna 2011 v 12:41 | Nioli-chan |  Inuyasha
V dobách před padesáti tisíci lety se polodémon Inuyasha pokusí ukrást Shikonský drahokam (Shikon no Tama), ale kněžka Kikyo ho zastaví. Svým kouzelným šípem ho přišpendlí ke stromu a sama díky svým těžkým zraněním umírá.

V naší době žije Kagome Higurashi, kterou jeden démon vtáhne do staré studny, která jí přenese do Inuyashova času. Tam také po sléze Inuyashu nalezne spícího přišpendleného ke stromu tak, jak ho tu před padesáti lety zanechala.
Na Kagome útočí démon, a tak Inuyashu, který už se stačil probudit, osvobodí. Ten démona zlikviduje, ale to, že je Inuyasha v podstatě pro ní, se dozví až potom. Kněžka z vesnice, Kikyina mladší sestra (která už teď moc mladá není) dá Inuyashovi kouzelné korále, díky kterým nemůže Kagome ublížit, neboť pokaždé, když houkne svoje "Osuwari" (sednout), Inuyasha skončí zabořený v zemi. Shikonský drahokam, který Kagome omylem roztříštila na mnoho malých střípků, jež se rozletěly všude po okolí, se nakonec vydávají hledat spolu. Inuyasha je ze začátku dost nepřátelský, ale po čase se s Kagome sbližuje. A jak se Kagome dozvídá, ona je Kikyinou reinkarnací a Kikyo byla žena, kterou Inuyasha ve skutečnosti miloval.
inuyasha wall

Nana - recenze

30. ledna 2011 v 12:37 | Nioli-chan |  Nana
V 16 se zamilujete do kohokoli.
V 17 potkáte někoho zajímavého.
Když je vám 18 už jste láskou zklamaní.
O 19 narozeninách si říkáte, že jste konečně našli své druhé já.
A v den, kdy je vám 20 chcete začít úplně od začátku, ale někde uvnitř víte, že na vás někdo čeká.

Ve vlaku, který se na své cestě do Tokya zastaví kvůli sněhové bouři, se setkávají dvě dívky. Nana Komatsu (Hachi), milé děvče s pozoruhodným talentem zamilovat se na první pohled, a Nana Osaki, zpěvačka z punkové kapely BLACK STONES (Blast), jež má před sebou ještě dlouhou cestu, aby se dostala mezi hvězdy svého oboru. Během konverzace zjišťují, že mají společného více než jen jméno, v japonštině také symbolizující nešťastné číslo sedm. Po několika dnech se dívky setkávají znovu, tentokrát v bytě, jehož dveře krášlí cedulka s číslem 707. Ve prospěch společných zájmů se v bytě ubytují obě.

Dvě dívky.
Obě se jmenují Nany a obě přijíždějí jednoho zimního podvečera stejným vlakem do Tokya. Jedna si chce splnit sen a stát se světově uznávanou zpěvačkou, druhá přijíždí za svým přítelem. Osud je po několik dnech svede znovu dohromady a ony skončí ve společném podnájmu.
Od té chvíle se jejich život změní a začne ubírat směrem, jakým asi ani jedna z nich nečekala strhávajíc je do víru přátelství, zrady a lásky…

Vítám se na Blog.cz

30. ledna 2011 v 12:26 | Nioli-chan |  Deník
Ne opravdu nejsem blázen ...
Jen je to už dlouhá doba co jsem zde měla blog ... 
Berte prosím ohledy, že se tu s tím zase musím naučit :) 

Veškeré články, infa a tak podobně sem postupem času přidám ... 
Přece jen dnes sem blog založila ...
Každý ví, že všechno nejde hned ... Tak mějte prosím strpení 
maskot

Kontakty na mě

30. ledna 2011 v 12:09 | Nioli-chan |  Kontakty

e-mail: Nioli-chan@seznam.cz

icq a skype: nepoužívám

Facebook: Nioli Fall

Reklamní článek

30. ledna 2011 v 11:55 | Nioli-chan |  Reklamy
nebudu tolerovat komentáře tipu: "Hlásni prosím tady a tady za tu a tu"
nebo: "nechceš se zúčastnit"

prostě piště to jen sem... 
v každém jiném článku to budu jednoduše ignorovat... 

jen zde máte jedinou možnost 
díky za pochopení :) 

nioli

Ostatní - rozcestník

30. ledna 2011 v 11:51 | Nioli-chan |  Ostatní
moje tvorba a nebo někoho jiného, co se mi líbilo a chtěla sem ukázat 

Povídky

Básničky
- co sem našla

Úvahy - něco k zamyšlení + TT


Videa - super songy apod.
nioli

Registračka

30. ledna 2011 v 11:45 | Nioli-chan |  Registrace
Přezdívka:
Blog:
Co na diplík:

já cokoliv z anime: Bleach, Nana, Inuyasha, FMA, Lovely Complex, Kiddy Grade

pravidla: 
- navštěvovat můj blog minimálně 1 za týden
- komentovat články k tématu
- netoleruji komenty tipu: "Ahoj obíhám" apod.
- zapojit se alespoň 1 do bleskovky nebo tak 

P.S. spřáteluji jen s blogi o anime, manze, japonsku, povídkách a podobně... ^^ pokud ale někdo bude mít zájem podívám se a když se mi jeho blog bude líbit spřátelým

Žánry anime

30. ledna 2011 v 11:40 | Nioli-chan |  Anime
FANTASY
- Ve fantasy prostředí žijí často nadpřirozená stvoření, například elfové, trpaslíci, hobiti, draci, trolové, upíři, démoni, víly. Základním kamenem fantasy bývá magie.
Například: Inuyasha, Yu Yu Hakusho

SCI-FI
- Často se podobá fantasy, ale příběh je zaměřen spíše na technologii a fyzickou sílu. Často se vytvoří příběh, který je napůl sci-fi a fantasy.
Například: Kiddy Grade, Blue Gender

KOMEDIE
- Od komedie se očekává humorný nadhled nad lidskými slabostmi a lidskou nedostatečností. Humor je základním aspektem tohoto útvaru. Problémy hrdiny se podaří nakonec vyřešit a vše se v dobré obrátí.
Například: The Slayers, Dojin Work

ROMANTIKA
- Romantický, někdy smutný příběh.
Například: Paradise Kiss

HORROR
- Příběh udělaný tak, aby jste se báli.
Například: Jigoku Shoujo, Elfen Lied

ECCHI
- Komedie ve které se vyskytují náznaky sexu. Tím myslím, že třeba nějáký kluk holce pomačká prsa apod.
Například: Chobits

HENTAI
- Dříve nazýván jen písmenem "H". V příběhu se vyskytuje sex a i bez cenzury.
Například: Teacher´s pet

SHONEN-AI
- Shonen znamená do češtiny chlapec a ai láska, takže Shonen-ai se dá přeložit jako "chlapecká láska".
Je to vztah dvou kluků (homosexuálů), kteří se mají rádi. V příběhu jde jen o vztah a více než pusu neuvidíte.
Například: Gravitation, Loveless

YAOI
- Shonen-ai, ale už je tam toho více k vidění.
Například: Enzai

SHOUJO-AI
- Shoujo znamená do češtiny dívka a ai znamená láska, takže "dívčí láska".Je to podobné jako u Shonen-ai, ale vztah je zaměřen na dívky. Také se více než pusy nedočkáte.
Například: Shoujo Kakumei Utena

YURI
- Je to Shojo-ai, ale jako v Yaoi už je tam toho více k vidění.
Například: Maria-sama ga Miteru

Anime - Rozcestník

30. ledna 2011 v 11:31 | Nioli-chan |  Anime
Bleach - anime o shinigamiích, hollowech a vizardech
- akční

Fullmetal Alchemist
- anime o vědě jménem Alchimie 
- akční, dobrodružné

Nana - anime a 2 dospívajících dívkách nesoucí stejné jméno
- romantické

Inuyasha - anime a polodémonovi a dívce z našeho světa
- akční, fantasy

Lovely Complex - anime a vysoké dívce a malém chlapci a jejich vztazích
- romantické, komické

Kiddy Grade - anime plné moderní techniky a zvláštních schopností
- sci-fi
kiss